BUM BUM ORKeSTAR

Artyści

Damian Marat

Trębacz. Urodził się w 1989 w Brzezinach. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 11 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Skierniewicach w klasie p. Mariana Chmielewskiego. W roku 2004 naukę gry kontynuował w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie p. Wiesława Woźnickiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Igora Cecocho.
Damian na co dzień współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Łódzka, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi, Wuertembergisches Kammerorchester Heilbronn (Niemcy).
W latach 2006-2008 za osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Młoda Polska”.

Jest laureatem wielu konkursów, m.in. :
• II miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Trębaczy w Grand Rapids (USA) – 2012 rok
• III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej – 2011 rok
• III miejsce konkursu solistów oraz I miejsca w konkursie studiów orkiestrowych na Ogólnopolskim Festiwalu trębaczy w Kaliszu – 2011 rok,
• I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w roku 2008,
• I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu w latach 2007 i 2006,
• I miejsce na I Ogolnopolskim Konkursie Instrumentow detych w Krakowie- 2006 rok.